logo
Nákupný košík

BAZÉNY, PRESTREŠENIA, ESHOP

Vodný kameň v jazierkovej technológií

Vodný kameň v čerpadle či na UV lampe - Ako sa ho zbaviť?

Vodný kameň sa usádza rovnako ako na fólií, tak aj v jazierkovej technológií. Avšak v prípade zanesenia technológie vodným kameňom to môže mať negatívny dopad na jej účinnosť. 

UV lampa - Veľmi častým prípadom je zanesenie UV lampy vodným kameňom. Sklenená trubica, v ktorej sú umiestnené žiarovky sa časom zanesie a žiarovky už nedokážu presvietiť trubicu tak, ako by mali. Tým sa podstatne znižuje účinnosť UV lampy a kvalita vody v jazierku klesá. V tomto prípade nie je nutná výmena UV lampy, stačí vypnúť čerpadlo, rozobrať UV lampu a Decalcitom s hubkou sklenenú trubicu vyčistiť


 

Čerpadlo - Zanesenie čerpadla vodným kameňom je tiež častým problémom. Na zanesenú vrtuľu čerpadla sa ľahko prichytávajú nečistoty a riasa. V horších prípadoch môže dôjsť k zníženej účinnosti čerpadla alebo úplnému zadretiu. Vodný kameň odstránite tak, že do misky nalejte zriedený Decalcit a rozobraté čerpadlo ponorte do misky vrtuľou dole. Pozor na elektrické súčasti! Neponárajte čerpadlo celé!


 

Čo je vodný kameň, prečo sa vytvára ?

Dôvodom vytvárania sa ťažko odstrániteľného povlaku vodného kameňa na fólii je tvrdosť – vysoká koncentrácia vápenatých a horečnatých iónov – v dopúšťanej vode. Na väčšine územia SR je veľmi tvrdá voda 15 – 25 °DH ( podľa nemeckej stupnice tvrdosti ). Tvrdosť vody si jednoducho môžete odmerať testerom.

 

Ako vieme predísť vytváraniu sa vodného kameňa v jazierku?

Inštaláciou magnetu na úpravu tvrdosti na potrubie cez ktoré neustále prúdi jazerná voda vie tento magnet svojim pôsobením upraviť vápenaté a horečnaté ióny na také formy, ktoré sa neusádzajú. Po takejto úprave vodný kameň sa vyskytuje v ľahko odstrániteľnej – povysávateľnej práškovej podobe.

Zmäkčením dopúšťanej vody zmäkčovačom vody, ktorý odstraňuje vápnik a horčík z vody Iónovou výmenou pomocou soľných tabletiek ( NaCl). Zmäkčovač vody pre jazierko sa môže použiť aj na zmäkčenie vody pre domácnosť.

Odporúčame
1.
14,80 €
Dostupnosť: Do 5 dní

2.
14,36 €
Dostupnosť: Skladom

3.
29,99 €
Dostupnosť: Skladom

4.
849,00 €
Dostupnosť: Do 5 dní

5.
969,00 €
Dostupnosť: Do 5 dní


Jarná údržba a spustenie jazierka
Čo všetko je dobré skontrolovať pred samotným spustením jazierka?

Vodný kameň na fólií
Vodný kameň v jazierku - význam, prevencia, odstránenie.

Vodný kameň v jazierkovej technológií
Vodný kameň v čerpadle či na UV lampe - Ako sa ho zbaviť?
KONTAKTY

E-shop
 +421 905 500 955
 +421 948 871 558

Bazény Compass a Prestrešenia
 +421 911 545 479
 +421 907 545 479


© Všetky práva vyhradené - www.aquapond.sk
Tvorba eshopov© Copyright 2011 | bazény | Porovnání cen, srovnání zboží | Porovnanie cien na Pricemania.sk | Tovar.sk - porovnanie cien | Tvorba eshopov od Grandiosoft

Kontaktný formulár | Obchodné podmienky | Mapa stránok | Platforma RSO


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam