logo
Nákupný košík

BAZÉNY, PRESTREŠENIA, ESHOP

Aké typy bazénov poznáme na SK trhu?

Aké sú výhody a nevýhody pri jednotlivých typoch bazénov?

Z konštrukčného hľadiska poznáme tieto typy bazénov:

 

Fóliové (0,5mm) s plechovou konštrukciou  Tieto typy bazénov môžete poznať z veľkých obchodných domov. Osadenie takéhoto bazéna do zeme vyžaduje obsyp suchým betónom.

Výhody:     - cena

Nevýhody: - krátka životnosť

                  - viditeľné zvary na fólii 

Polypropylénové bazény Tieto bazény sa vyrábajú zváraním. Pri osádzaní do zeme vyžadujú betónovú platňu a aj obetónovanie stien.

Výhody:     - dlhšia životnosť

Nevýhody: - viditeľné zvary 

Fóliové s ťažkou bazénovou fóliou (1,5mm) Tento druh bazénov je pomerne rozšírený. Betónové steny tvoria skelet. Na nich je natiahnutá geotextília a následne bazénová fólia.

Výhody:     - dlhá životnosť

                  - fólia sa dá vymeniť po cca 10 – 15 rokov po opotrebovaní

Nevýhody: - viditeľné zvary na fólii 

Keramické bazény Compass Tento typ bazéna sa prinesie na miesto realizácie ako celok. Pri osádzaní nie je potrebná betónová platňa pretože sa osádza na štrkové lôžko. Potrebný je iba obsyp suchým betónom. Do týchto bazénov je možné nainštalovať rôzne systémy, ako napríklad samočistiaci Vantage systém alebo lamelové prekrytie bazéna.  Bazény majú integrovaný stupienok na okraji bazéna za ktorý sa dá chytiť, takže deti majú pri kúpaní pocit bezpečia. Protišmykové schody a dno bazéna sú samozrejmosť. Tieto bazény realizujeme na kľúč vrátane stavebných prác. Bližsie info ohľadne týchto bazénov nájdete TU.

Výhody:     - bez zvarov

                  - pekné trblietavé povrchy

                  - ľahká údržba

                  - iba o 10 – 20% drahšie ako fóliové bazény (v porovnaní čo za to dostanete)

Nevýhody: - nutnosť vybrať si z foriem, ktoré sú na trhu 

Nerezové bazény Tieto bazény sa vyrábajú zváraním. Pri osádzaní do zeme si vyžadujú betónovú platňu aj obsyp suchým betónom. Nie sú vhodné pri slanej úprave vody, nakoľko komponenty bazéna by začali časom korodovať. Ak by ste chceli slanú úpravu v spojení s týmto vzhľadom bazéna, bolo by nutné ísť už do titánového prevedenia.

Výhody:     - ľahká údržba

Nevýhody: - minimálne 2 krát tak drahé ako keramický bazén

                  - viditeľné zvary 

Z hydraulického hľadiska bazény rozdeľujeme:

Prielivové - Prielivový bazén môže byť buď nerezový, keramický, polypropylénový alebo fóliový s ťažkou bazénovou fóliou. Tieto bazény sú náročnejšie na vybudovanie či už z pohľadu času alebo financií. Nutné je totižto napríklad automatické dopúšťanie alebo vybudovanie akumulačnej nádrže. Z tohto dôvodu stojí takýto bazén o 30% viac ako tá istá varianta skimmerového bazéna.

Výhody:     - estetické hľadisko

Nevýhody: - nečistoty sa zachytávajú v celom žľabe po obvode bazéna

                  - finančne náročnejšie 

SkimmerovéTento druh bazénov je najrozšírenejší. Skimmerová varianta bazéna sa dá spraviť z hociktorého bazéna z konštrukčného hľadiska. Sú jednoduchšie na realizáciu, a to sa odzrkadľuje na čase aj financiách. Navyše, ak túžite mať v bazéne vysoko hladinu podobne ako pri prielivových bazénoch, tento efekt je možné dosiahnuť pomocou špeciálnych skimmerov na to určených.

Výhody:     - jednoduchá údržba

                  - cena

Nevýhody:Poradňa pre bazény, témy:

 


KONTAKTY

E-shop
 +421 905 500 955
 +421 948 871 558

Bazény Compass a Prestrešenia
 +421 911 545 479
 +421 907 545 479


© Všetky práva vyhradené - www.aquapond.sk
Tvorba eshopov© Copyright 2011 | bazény | Porovnání cen, srovnání zboží | Porovnanie cien na Pricemania.sk | Tovar.sk - porovnanie cien | Tvorba eshopov od Grandiosoft

Kontaktný formulár | Obchodné podmienky | Mapa stránok | Platforma RSO


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam